Aktualności
 
Fundacja Sport Twoją Szansą stawia na hokej
 
13. września 2019, 11:16
źródło: informacja prasowa
 
Do grona podopiecznych fundacji Sport Twoją Szansą dołączyła sekcja mikrusów Klubu Hokejowego Polonia Bytom.

Organizacja zdobyła 21% głosów kibiców w plebiscycie. Wsparcie udzielone hokejowej drużynie Polonii Bytom zapewni jej warunki do kontynuowania organizacji zajęć dla dzieci i młodzieży. Fundacja Sport Twoją Szansą powstała z inicjatywy firmy STS, największego bukmachera w Polsce, który jest także jej sponsorem głównym.

- Działania Fundacji Sport Twoją Szansą są realnym wsparciem dla młodych i utalentowanych sportowców, to inwestycja w rozwój ich kariery, a tym samym w rozwój polskiego sportu. Chcemy, żeby jak największa grupa perspektywicznych zawodników miała możliwość realizowania swoich sportowych celów. Dlatego z radością ogłaszamy, że do grona podopiecznych fundacji dołączyła właśnie sekcja najmłodszych zawodników Klubu Hokejowego Polonia Bytom. Wierzymy, że nasze wsparcie będzie miało przełożenie na sportowy rozwój – mówi Mateusz Juroszek, prezes STS oraz fundacji Sport Twoją Szansą.

Klub Hokejowy Polonia Bytom za cel stawia sobie upowszechnianie dostępu do profesjonalnych treningów hokejowych, popularyzację tej dyscypliny sportu i zachęcanie do aktywnego spędzania czasu wolnego na tafli lodowiska. Prowadzone przez wykwalifikowana kadrę treningi są dostępne bezpłatnie dla dzieci i młodzieży z Bytomia i okolic. Jest to dla nich okazja do zdobywania pierwszych doświadczeń związanych z tą dyscypliną oraz pracy nad sportowym rozwojem.

Seniorska drużyna – sześciokrotnie zdobywała mistrzostwo Polski – jest wzorem do naśladowania dla młodych zawodników, którzy mogą już pochwalić się licznymi sukcesami zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. W sezonie 2018/2019 hokeiści rozegrali 20 ligowych meczów, z czego w 14 spotkaniach zwyciężyli. Przeznaczenie wnioskowanych środków to sprzęt i odzież sportowa. 
 


 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
© 2010-2020 SPORTMARKETING.PL. All rights reserved.