Aktualności
 
Poznaliśmy logo Mistrzostw Europy w Krakowie
 
13. września 2019, 11:10
źródło: informacja prasowa
 
Za rok meczem Polski na stadionie Cracovii, rozpoczną się mistrzostwa Europy w ampfutbolu.

Do Krakowa przyjadą najlepsze drużyny kontynentu, a jednym z faworytów do medali będą biało-czerwoni. - Zainteresowanie tym turniejem już jest wielkie, znajomi pytają mnie o bilety i terminy meczów, a ludzie spoza Krakowa chcą brać urlopy, by wspierać nas na miejscu - cieszy się Marek Dragosz, trener reprezentacji Polski.

Apetyty i nadzieje kibiców oraz trenera musiały rozbudzić tegoroczne mecze towarzyskie oraz niedawny turniej Amp Futbol Cup w Warszawie. Polacy po raz pierwszy wygrali najważniejszą imprezę w tym roku, odnieśli także wielkie zwycięstwo nad Rosją, a przede wszystkim rozkochali w sobie kolejnych kibiców. Mecz z Francją w fazie grupowej był pierwszym w historii transmitowanym w telewizji. W TVP Sport na żywo obejrzało go ponad 200 tysięcy widzów! A tłumy zjawiły się także na trybunach.

Na rok przed Euro zaprezentowane zostało również logo turnieju. Za realizację logotypu mistrzostw odpowiadała agencja OX Media. Europejskiej i polskiej federacji zależało na podkreśleniu profesjonalnego charakteru imprezy oraz przedstawieniu zarówno całej dyscypliny, jak i znanego w całej Europie miasta organizatora. Zamierzony efekt udało się osiągnąć dzięki pokazaniu charakterystycznej sylwetki zawodników oraz zabytków Krakowa w połączeniu z dynamiczną kompozycją całości.

- Już tylko rok dzieli nas od przyjazdu tych niezwykłych sportowców do Krakowa. Liczymy na świetny poziom sportowy i pełne trybuny na meczu otwarcia 13 września 2020 roku. Zapraszamy do Krakowa! - zachęca Janusz Kozioł, pełnomocnik prezydenta miasta.

Mistrzostwa Europy 2020 odbędą się w Krakowie w dniach 13-20 września 2020. Mecze odbywać się będą na stadionach Cracovii i Garbarni. W turnieju wystartuje 16 reprezentacji, a tytułu najlepszej drużyny kontynentu będzie broniła Turcja. 
 


Słowa kluczowe: krakow2020 | ampfutbol | pilkanozna | polska | logo
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
© 2010-2020 SPORTMARKETING.PL. All rights reserved.