Aktualności
 
Rich Energy opuściło Haas F1 Team. Czas na Orlen?
 
10. września 2019, 16:42
źródło: Sport.pl
 
Mówiło się o tym od dłuższego czasu. Teraz już jest pewne, że firma Rich Energy opuszcza zespół Haas F1 Team.

„Haas F1 Team oraz Rich Energy porozumieli się wspólnie z Formułą 1, by zakończyć współpracę ze skutkiem natychmiastowym. Mimo tego, że firma mogła cieszyć się rozpoznawalnością swojej marki oraz znaczącą ekspozycją w trakcie współpracy z Haasem w 2019 roku, proces restrukturyzacji w Rich Energy wymaga nowej globalnej strategii. Haas F1 Team oraz Rich Energy zdecydowali się na zakończenie współpracy na najlepszych dla obu stron warunkach. Haas chciałby wyrazić podziękowania oraz najlepsze życzenia na przyszłość dla udziałowców Rich Energy” brzmi oficjalny komunikat zespołu startującego w Formule 1.

Warto dodać, że o ile komunikat jest miły, o tyle jeszcze w lipcu sponsor głównych chciał wypowiedzieć kontrakt ze względu na słabe wyniki ekipy. W tym czasie firma popadała w coraz większe tarapaty, między innymi związane z wyrokiem sądowym związanym z plagiatem logo.

Ciekawostką jest, że taka sytuacja może otworzyć drzwi przed… PKN Orlen i Robertem Kubicą. Haas musi szukać sponsora strategicznego, ba, już informowali, że ofertę związaną z polskim kierowcą na pewno wezmą pod uwagę. Oczywiście o ile sam Kubica będzie nadal chciał startować w F1. 
 


Słowa kluczowe: haasf1 | richenergy | orlen | f1 | formula1 | motosport | sponsor
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
© 2010-2020 SPORTMARKETING.PL. All rights reserved.