Aktualności
 
Premier League walczy z podróbkami
 
9. września 2019, 10:00
źródło: Premier League
 
Premier League ujawniła, że w trakcie sezonu 2018/19 przechwycono ponad 160 000 podrobionych przedmiotów o wartości ponad 5 milionów funtów.

Program walki z podróbkami ligi, który jest skierowany na sprzedaż online i offline fałszywych towarów związanych Premier League, usunął również ponad 270 000 ofert z rynku w ostatnim sezonie, co stanowi ponad 740 000 tysięcy funtów.

Od czasu powstania w 2007 roku w programie zapobiegania podrabiania produktów Premier League odzyskano fałszywe produkty o łącznej wartości blisko 30 mln brytyjskiej waluty. Wartość nie obejmuje konfiskat własnych dokonanych przez kluby i konfiskat producentów.

- Od czasu stworzenia naszego programu dokonaliśmy ogromnego postępu w walce z podróbkami w piłce nożnej - powiedział rzecznik Premier League. - Żaden fan nie powinien odczuwać rozczarowania zakupem fałszywych produktów gorszej jakości.

W ubiegłym roku Premier League ogłosiła największą pojedynczą konfiskatę od początku swojej inicjatywy przeciwko fałszerstwom. Seoul Customs przechwycił 400 000 fałszywych przedmiotów przybywających z Chin. Transport, który miał wartość uliczną 4,6 mln funtów obejmował m.in. fałszywe koszulki.

Dane z ubiegłego sezonu zostały ujawnione przed konferencją Premier League Football Against Fakes, która ma na celu pomóc branży piłkarskiej w lepszym rozpoznaniu różnicy między oficjalnymi towarami a podróbkami. 
 


 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
© 2010-2020 SPORTMARKETING.PL. All rights reserved.