Aktualności
 
FC Barcelona otwiera się na La Rambla
 
8. września 2019, 15:02
źródło: FC Barcelona
 
FC Barcelona, piłkarski gigant, otworzyła nowy sklep. I to nie byle gdzie, bo w budynku po Hotelu Montecarlo na słynnej La Rambla.

Ma on powierzchnię 1900 metrów kwadratowych i jest piątym sklepem w stu procentach zarządzanym przez klub. Pozostałe to naturalnie ten na Camp Nou, przy Passeig de Gràcia, w La Roca Village oraz w Terminalu 2 lotniska w Barcelonie.

Barça Store Canaletes znajduje się przy najbardziej turystycznej i kultowej ulicy w całej Barcelonie. Ma trzy piętra i oferuje wszystkie towary. Jednak sklep jest wyjątkowy ze względu na lokalizację i koncepcję historyczną, jak i koncepcję projektową jako miejsce doświadczeń Barçy. Celem placówki jest wspieranie innowacyjnych sposobów na wykorzystanie nowych technologii na rynku detalicznym.

Za projekt adaptacji wnętrza odpowiada Juli Capella z pracowni architektów Capella Garcia. Ciekawostką jest, że klienci sklepu będą przyjmowani przez piłkarzy pierwszej drużyny w formie hologramów.

Parter jest w całości poświęcony odzieży męskiej i zestawom pierwszej drużyny, a centralna przestrzeń otoczona została ekranami LED pokazującymi Camp Nou w postaci mozaiki. Uzupełnieniem tego obszaru jest imponująca replika Fontanny Canaletes. Na pierwszym piętrze znajduje się kolekcja damska oraz odzież dedykowana innym sportom. Część dziecięca znajduje się w piwnicy, gdzie dzieci mogą cieszyć się grami na ogromnym ekranie LED. Wykrywa on ruch i pokazuje małe boisko piłkarskie wraz z miniaturową repliką ławki Camp Nou.

Sam budynek został zbudowany pod koniec XIX wieku, a od 1945 roku był używany jako Hotel Montecarlo. W latach dwudziestych XX wieku były to biura gazety „Las Noticias”. W czasach przed transmisjami radiowymi i telewizyjnymi to przed biurami tego tytułu oraz „El Sol” wywieszane były tablice z wynikami FC Barcelony. To było zarazem miejsce wspólnych imprez po zwycięstwach. 


 


Słowa kluczowe: fcbarcelona | laliga | pilkanozna | sklep | hiszpania |
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
© 2010-2020 SPORTMARKETING.PL. All rights reserved.