Aktualności
 
Poczta Polska wydała znaczek z wizerunkiem Kazimierza Deyny
 
21. sierpnia 2019, 14:34
źródło: informacja prasowa
 
Portret Kazimierza Deyny, słynnego piłkarza Legii Warszawa, znajdzie się na obiegowej edycji znaczków Poczty Polskiej.

Oficjalna prezentacja wydawnictwa filatelistycznego odbyła się 21 sierpnia na stadionie warszawskiego klubu, który w 30. rocznicę śmierci piłkarza rok 2019 ogłosił Rokiem Deyny i przygotowuje z tej okazji wiele inicjatyw upamiętniających legendę polskiego futbolu.

Kazimierz Deyna jest legendą Legii Warszawa i reprezentacji Polski. - Wydanie znaczka z wizerunkiem Kazimierza Deyny, legendy Legii i słynnego reprezentanta Polski, idealnie wpisuje się w obchody „Roku Deyny”, związane z 30. rocznicą jego tragicznej śmierci. Bardzo dziękuję przedstawicielom Poczty Polskiej za zaangażowanie w ten projekt i cieszę się, że w ten sposób możemy dbać o pamięć o jednym z największych polskich sportowców – powiedział Dariusz Mioduski, prezes zarządu Legii Warszawa.

Autor projektu Jarosław Ochendzan przedstawił na znaczku fotografię portretową Kazimierza Deyny. Wzdłuż lewej krawędzi umieszczono napis: „KAZIMIERZ DEYNA”, a w lewym dolnym rogu - oznaczenie wartości: 5,90 zł oraz napis: „POLSKA”.

- Poczta już w okresie międzywojennym upamiętniała na znaczkach polskich sportowców takich jak chociażby Janusz Kusociński. Wykorzystując wydawnictwa filatelistyczne chcemy przypominać o wybitnych osobowościach polskiego sportu. Kazimierz Deyna to jeden z najwybitniejszych piłkarzy w historii futbolu. Będąc kapitanem Orłów Górskiego sięgnął po brązowy medal na mistrzostwach świata w 1974 roku. Dwukrotnie zdobył z drużyną narodową medal olimpijski. Piłkarz przez większość swojej kariery związany był z warszawską Legią, dla której kibiców stał się ikoną. Dlatego to właśnie tu, na stadionie stołecznego klubu prezentujemy nasz znaczek – powiedział Przemysław Sypniewski, prezes zarządu Poczty Polskiej.

Oprócz okolicznościowego znaczka Poczta Polska wydała, w limitowanej wersji, kopertę FDC, czyli kopertę wydawaną w pierwszym dniu obiegu znaczków. Widnieje na niej fotografia Kazimierza Deyny z mistrzostw świata w Argentynie (1978).


 
 


Słowa kluczowe: deyna | pocztapolska | legia | wizerunek | polska
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
© 2010-2020 SPORTMARKETING.PL. All rights reserved.