Aktualności
 
Z SC Freiburg na prezesa DFB
 
18. sierpnia 2019, 10:00
źródło: SportBusiness
 
Niemiecka Federacja Piłkarska (DFB) będzie miała nowego szefa. Zostanie nim Fritz Keller, który do tej pory zajmował stanowisko prezydenta SC Freiburg.

62-latek był jedynym kandydatem na to stanowisko, którego przedstawiła komisja DFB odpowiedzialna za znalezienie następcy Reinharda Grindela.

Były szef zrezygnował w kwietniu po tym, jak znalazł się pod rosnącą presją w związku z zarzutami o niezadeklarowanych zarobkach, poprzez przyjęcie luksusowego zegarka od wysokiego rangi urzędnika UEFA.

21 sierpnia Keller zostanie przedstawiony jako główny i jedyny kandydat, zanim zostanie oficjalnie nominowana do wyborów, które zaplanowano na 27 września.

Pochodzący z Freiburga, członek rady nadzorczej Deutsche Fußball Liga (DFL) od 2016 roku, podobno powiedział, że zrezygnuje z funkcji prezesa klubu, jeśli zostanie prezydentem DFB.

Keller jest w SC Freiburgu od 2010 roku. Pod jego kierownictwem klub zajął nawet piąte miejsce w 1.Bundeslidze, zanim spadł na drugi poziom w sezonie 2014/15. Klub natychmiast powrócił do elity. 
 


 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
© 2010-2020 SPORTMARKETING.PL. All rights reserved.