Aktualności
 
Zagłębie Lubin otrzyma rządowe środki na halę sportową
 
12. lipca 2019, 11:36
źródło: Zagłębie Lubin
 
Ministerstwo Sportu i Turystyki wspiera Zagłębie Lubin w rozwoju projektu Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie.

Projekt budowy hali sportowej z pełnowymiarowym boiskiem piłkarskim na potrzeby Akademii został wpisany do planu rocznego „Programu inwestycji o szczególnym znaczeni dla sportu”. Jego celem jest rozwój bazy obiektów sportowych służących potrzebom polskiego sportu wyczynowego dla zapewnienia odpowiednich warunków szkolenia i treningu sportowców, przygotowania kadry narodowej oraz organizacji zawodów.

- Jestem orędownikiem rozwijania infrastruktury sportowej w Polsce i wiem, że Zagłębie Lubin zasługuje na nową halę sportową. Cieszę się, że możemy wesprzeć tę budowę środkami z programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu. To ważny element naszego planu dla polskiej piłki, by polska młodzież mogła w dobrych warunkach się szkolić, podnosić umiejętności czy po prostu cieszyć sportem. To nie tylko inwestycja w budynki, to inwestycja w chwalebną przyszłość polskiego sportu, polskiej piłki – mówi prezes Rady Ministrów, premier Mateusz Morawiecki.

- Inwestycje w infrastrukturę są kluczowe z punktu widzenia długofalowej strategii rozwoju polskiego sportu. Jestem przekonany, że wsparcie udzielone Akademii Zagłębia przez MSiT znacząco przyczyni się do aktywizacji dzieci oraz młodzieży z całego regionu. To już kolejna inwestycja MSiT ukierunkowana na wzmacnianie bazy szkoleniowo-treningowej klubów piłkarskich w całym kraju – podkreśla Minister Sportu i Turystyki, Witold Bańka.

Dzięki wsparciu MSiT oraz właściciela klubu, KGHM Polska Miedź S.A., Zagłębie Lubin S.A. będzie mogło zoptymalizować proces szkolenia w Akademii. Hala sportowa będzie miała wielki wpływ na organizację pracy grup młodzieżowych szczególnie zimą, gdzie bardzo duże znaczenia podczas planowania zajęć młodych piłkarzy ma pogoda.

- Z jednej strony jest to oczywiście wsparcie pierwszoligowego klubu, jednak ta inwestycja ma ogromne znaczenie dla całego regionu. Zdolni młodzi sportowcy zyskają doskonałą bazę do codziennych treningów. Jestem przekonany, że inwestujemy w przyszłą dumę polskiego sportu, a więc piłkarzy tak dobrych jak znani wychowankowie naszej Akademii: Krzysztof Piątek czy Piotr Zieliński - powiedział Marcin Chludziński, prezes KGHM Polska Miedź S.A.

- Ciężko pracowaliśmy na to, by nasz projekt wszedł do rządowego Programu. Dzięki nieustającemu wsparciu KGHM Polska Miedź S.A., a także obecnie Ministerstwa Sportu i Turystyki, możemy rozwijać Akademię Piłkarską KGHM Zagłębie i wprowadzać ją na jeszcze wyższy, europejski poziom. Hala, która wkrótce powstanie na terenach akademii, będzie dodatkowym bodźcem do rozwoju nie tylko dla zawodników, ale także szkoleniowców i pozostałych pracowników. Nie spoczywamy na laurach, bowiem tylko ciężką pracą, rozwojem osobistym i infrastrukturalnym możemy osiągnąć długofalowy sukces - dodał Mateusz Dróżdż, prezes zarządu Zagłębia Lubin S.A.
 


 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
© 2010-2019 SPORTMARKETING.PL. All rights reserved.