Aktualności
 
Powstało Stowarzyszenie MMA Polska
 
19. czerwca 2019, 08:20
źródło: MMAbiznes.pl
 
Martin Lewandowski, współtwórca federacji Konfrontacja Sztuk Walki ogłosił powołanie do życia Stowarzyszenia MMA Polska.
Organizacja została powołana do reprezentowania środowiska mieszanych sztuk walki w debacie publicznej oraz w mediach. Głównym celem stowarzyszenia jest dbanie o pozytywny wizerunek MMA, scalenia amatorskiego środowiska, a w dalszej przyszłości wprowadzenie tej dyscypliny do grona sportów olimpijskich.

Stowarzyszenie zajmie się edukacją młodzieży, szkoleniem zawodników i trenerów, zadba o bezpieczeństwo sportowej rywalizacji oraz będzie organizować wiele projektów społecznych. Jako jedyna polska organizacja MMA Polska jest zrzeszona w strukturach światowej federacji – International Mixed Martial Arts Federation (IMMAF). Tym samy również jako jedyna organizacja będzie reprezentować polskie MMA na arenie międzynarodowej.

Nadrzędną misją jaka przyświeca stowarzyszeniu, jest rozwój MMA, jako dyscypliny sportowej. MMA Polska odwołuje się przy tym do idei olimpijskiej, idei, w myśl której sport ma łączyć, a nie dzielić. Organizacja będzie promować MMA jako sport dla każdego, niezależnie od pochodzenia, majątku, rasy czy religii. Misją organizacji jest edukacyjna praca u podstaw, która ma służyć minimalizowaniu ryzyka w tej dyscyplinie.

Olimpijski duch i rywalizacja w duchu fair play to zasady, które stowarzyszenie będzie wpajać najmłodszym pokoleniem. W wymiarze długoterminowym, oprócz zindeksowania i scalenia rynku, celem jest wprowadzenie MMA na łono dyscyplin obecnych na Igrzyskach Olimpijskich. 
 


Słowa kluczowe: mmapolska | ksw | mma | sportywalki | zarzadzanie
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
© 2010-2019 SPORTMARKETING.PL. All rights reserved.