Aktualności
 
Ważna chwila dla Wisły Puławy
 
19. czerwca 2019, 10:01
źródło: Wisła Puławy
 
Grupa Azoty Puławy przedłużyła współpracę sponsorską z Wisłą Puławy, pozostając jego sponsorem strategicznym.

Nowa umowa obejmuje trzy kolejne sezony rozgrywkowe i obowiązuje do końca czerwca 2022 roku. 

- To dla nas bardzo ważny dzień. Otrzymane finansowanie pozwala nam dobrze przygotować się zarówno do rozgrywek pierwszego zespołu piłkarzy nożnych, jak też rozwijać współpracę z młodzieżą we wszystkich sekcjach. Bez wsparcia ze strony Grupy Azoty Puławy nie byłoby to możliwe. Nie podważamy roli samorządu w upowszechnianiu sportu, ale w trudnym dla nas okresie liczyliśmy na zwiększenie środków ze strony miasta. Niestety, nasze rozmowy z prezydentem miasta Puławy zakończyły się fiaskiem. W konsekwencji zdecydowana większość środków finansowych przeznaczanych na bieżące funkcjonowanie klubu będzie pochodzić od Grupy Azoty Puławy - powiedział Piotr Owczarzak, prezes zarządu K.S. „Wisła” Puławy.

Wynagrodzenie dla klubu uzależnione jest od wyników sportowych. Przez cały okres trwania umowy drużyna seniorów powinna utrzymać się w górnej części tabeli 3. ligi. Dodatkowo premiowane będzie miejsce dające awans, a następnie utrzymanie się w 2. lidze.

- Część środków zostanie przeznaczona na podniesienie jakości szkolenia w grupach młodzieżowych, które oprócz sekcji piłki nożnej obejmują sekcję podnoszenia ciężarów, sekcję lekkoatletyki i sekcję pływania. Chcemy, aby większy udział w osiągnięciach klubu mieli zawodnicy z Puław i okolic. Takie sukcesy bardziej cieszą kibiców - zaznaczył Piotr Owczarzak.

- Mam nadzieję, że dzięki tej umowie uda się spełnić oczekiwania kibiców i będziemy wspólnie świętować awans do 2. ligi. Pamiętamy również, że „Wisła” Puławy to nie tylko piłka nożna seniorów, ale także sekcje młodzieżowe, które są bardzo ważnym miejscem rozwoju dla ponad 400 dzieci i młodzieży oraz istotnym elementem naszych działań z zakresu odpowiedzialności społecznej – podkreśla dr Krzysztof Bednarz, prezes zarządu Grupy Azoty Puławy.

- W sytuacji, gdy klub nie może liczyć na wyższe środki ze strony miasta, postanowiliśmy ponownie przejąć odpowiedzialność za „Wisłę”. Poza aspektem społecznym, który jest tu kluczowy, ważny jest dla nas również aspekt wizerunkowy oraz korzyści reklamowe. Mało który klub na Lubelszczyźnie może poszczycić się blisko 100-letnią tradycją. Z kolei awans piłkarzy do wyższej klasy rozgrywkowej dałby nam promocję ogólnopolską – uważa Anna Zarzycka-Rzepecka, wiceprezes zarządu Grupy Azoty Puławy.
 


Słowa kluczowe: wislapulawy | grupaazoty | 3liga | pilkanozna | sponsor | polska
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
© 2010-2020 SPORTMARKETING.PL. All rights reserved.