Aktualności
 
Boca ogłosiła przetarg. Koniec z Nike?
 
30. maja 2019, 13:21
źródło: Footy Headlines
 
W kwietniu pojawiły się pogłoski, że adidas ma zastąpić Nike w roli sponsora technicznego Boca Juniors.

Umowa miałaby obowiązywać od 2020 roku. Ale czy będzie to niemiecka firma? Tego jeszcze jednak nie można powiedzieć. Piłkarski klub opublikował oświadczenie, w którym otwiera przetarg na nowego dostawcę zestawów sportowych od nowego sezonu.

W opublikowanym oświadczeniu Boca apeluje o to, by firmy sportowe pierwszego szeregu, które mogą zaopatrywać zarówno rynek argentyński, jak i międzynarodowy, inicjowały rozmowy w sprawie ewentualnej umowy sponsoringowej.

Boca twierdzi również, że inicjatywa ta ma na celu optymalizację realizacji kontraktów poprzez przejrzyste procesy biznesowe, które przynoszą lepsze korzyści.

Dotychczasowe rozmowy z Nike nie były kontynuowane, ale warto podkreślić, że dostawca z USA ma pierwszeństwo w dopasowaniu się do dowolnej oferty złożonej przez konkurentów do grudnia 2019 roku.

W prasie argentyńskiej doniesiono, że ostatni ruch Boca Juniors miał głównie na celu wywarcie presji na Nike, by ta przeznaczyła więcej pieniędzy. Z drugiej strony, pojawiają się także plotki o wstępnych ofertach od wspomnianego adidasa, ale i New Balance, Under Armour oraz Pumy. 
 


 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
© 2010-2020 SPORTMARKETING.PL. All rights reserved.