Aktualności
 
Zagłębie Sosnowiec w końcu się doczekało
 
27. maja 2019, 16:56
źródło: Miasto Sosnowiec
 
27 maja w Sosnowcu podpisano umowę na budowę nowego wielofunkcyjnego stadionu, który będzie jednym z elementów Zagłębiowskiego Parku Sportowego.

Wybuduje go Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego. Czas realizacji to trzydzieści sześć miesięcy, a koszt inwestycji to 120,2 mln zł netto.

Umowę z wykonawcę reprezentowanym przez Ewelinę Walkowicz, prezesa zarządu Bielskiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego podpisała Karina Skowronek, prezes Zagłębiowskiego Parku Sportowego. To właśnie ta spółka jako celowa spółka komunalna ma za zadanie wybudowanie kompleksu obiektów sportowych (stadionu piłkarskiego, hali sportowej oraz lodowiska), a następnie komercjalizację i zarządzanie powstałym Parkiem Sportowym.

- To jeden z najważniejszych dni dla naszego miasta. Podpisujemy umowę na wykonanie obiektu wyczekiwanego przez lata. Obiektu, który ma służyć mieszkańcom. Stadion to nie tylko imprezy sportowe. To również szansa na organizację koncertów, widowisk artystycznych. Przypomnę tylko, że nie tak dawno sosnowiczanie stworzyli musical o Janie Pawle II. Niestety jego premiera nie miała miejsca w naszym mieście, bo Sosnowiec jeszcze odpowiedniego miejsca nie posiada. Podobnie rzecz się ma z trwającymi właśnie Mistrzostwami Świata U-20. Gdybyśmy mieli stadion to gościlibyśmy uczestników nie tylko w naszym centrum treningowym. To się jednak niebawem zmieni z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Pozostaje nam życzyć firmie z Bielska-Białej, które ma doświadczenie w tego typu inwestycjach, aby prace przebiegały bez większych problemów i z niecierpliwością czekamy na efekty ich działań - mówił podczas uroczystego podpisania prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Przypomnijmy. Zagłębiowski Park Sportowy będzie obejmował: stadion piłkarski, halę sportową i lodowisko. Przedmiotem inwestycji jest budowa obiektów sportowych w Sosnowcu, w dzielnicy Środula, w pobliżu Górki Środulskiej na ,,nieużytkach pomiędzy ul. Zaruskiego, ul. Bora-Komorowskiego i Parkiem Środula. Grunt, na którym powstanie Park Sportowy ma powierzchnię 17,6 hektara.

Stadion Piłkarski zlokalizowany będzie w centralnej części kompleksu. - Obiekt został zaprojektowany tak, by spełniać wszystkie niezbędne wymogi stawiane przez Polski Związek Piłki Nożnej jak i Unii Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA), czy Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) i zapewnić możliwości organizacji rozgrywek na najwyższym szczeblu krajowym i międzynarodowym - podkreśla Karina Skowronek, prezes Zagłębiowskiego Parku Sportowego.

Stadion piłkarski będzie wyposażony w boisko piłkarskie o wymiarach 68 x 105 m (wymiary zgodne z wymaganiami FIFA/UEFA). Pojemność trybun na stadionie piłkarskim wynosić będzie 11 600 miejsc w tym 46 miejsc dla niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich i 46 miejsc dla osób im towarzyszących. Projekt zakłada możliwość zwiększenia pojemności stadionu do 14 564 miejsc siedzących poprzez zagospodarowanie obejścia w górnej części trybun poprzez dodanie kolejnych rzędów stalowej trybuny. Na poziomie +2 zaprojektowano trybunę przeznaczoną wyłącznie dla mediów, o pojemności 100 miejsc. 
 


 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
© 2010-2020 SPORTMARKETING.PL. All rights reserved.