Aktualności
 
Leeds United będzie doinwestowane?
 
26. maja 2019, 11:38
źródło: Financial Times
 
Qatar Sports Investments, czyli grupa kontrolująca Paris Saint-Germain, poszukuje dla siebie kolejnego klubu piłkarskiego. I prawdopodobnie go znalazła.

Chodzi o Leeds United FC występujące w Sky Bet Championship. Warto dodać, że QSI ponoć przez ostatnie dwa lata mocno obserwowało angielski rynek piłkarski i badało różne opcje.

Natomiast ciekawostką jest, że QSI nie jest jedynym zainteresowanym klubem, w którym gra Mateusz Klich. Oprócz Katarczyków ma być jeszcze pięć innych podmiotów.

Wiadomo natomiast, że obecny właściciel, Andrea Radrizzani, rozważa sprzedaż mniejszościowego pakietu udziałów w klubie. Co prawda wstrzymywał się z rozmowami do końca sezonu, gdyż Leeds United dopiero na samym końcu przegrało możliwość gry w Premier League, ale teraz ewidentnie znów zrobił się ruch.

Warto dodać, że Radrizzani stara się ograniczać wydatki poprzez nowych inwestorów. W ubiegłym roku sprzedał 10 procent 49ers Enterprise, czyli ramieniu inwestycyjnemu San Francisco 49ers z NFL.

Ciekawostką jest, że latem Leeds United musi uważnie funkcjonować na rynku transferowym, by nie złamać przepisów Financial Fair Play. Dlatego też ewentualne wpływy ze sprzedaży udziałów Radrizzani ma przeznaczyć na zakup kolejnego klubu. Celem jest stworzenie sieci, jak City Football Group.  
 


 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
© 2010-2020 SPORTMARKETING.PL. All rights reserved.