Aktualności
 
Stadion Śląski oficjalnie zmieni nazwę
 
21. maja 2019, 15:51
źródło: Śląskie.pl
 
Stadion Śląski pozyskał sponsora tytularnego. Obiekt rozpoczyna współpracę z największym producentem węgla kamiennego w Unii Europejskiej.

Mowa o Polskiej Grupie Górniczej (PGG), która będzie patronem obiektu. - Polska Grupa Górnicza rozważyła i przyjęła propozycję, aby rozpocząć - wraz z zarządem woj. śląskiego - proces finalizacji objęcia patronatem Stadionu Śląskiego - powiedział we wtorek wiceminister Ministerstwa Energii, Grzegorz Tobiszowski.

Tym samy obiekt zmieni nazwę na PGG Stadion Śląski. - Rozpoczął się realny proces budowania nie tylko nowego, nowoczesnego przemysłu, ale mówimy również, że chcemy, aby nasze areny sportowe, wraz ze sportowcami, powróciły do rangi tej, na którą zasługują - dodał Tobiszowski.

Jakub Chełstowski, marszałek woj. śląskiego, do którego należy stadion dodał: - PGG Stadion Śląski - to świetnie brzmi. PGG, największa spółka wydobywcza w Europie, to naprawdę bardzo solidny partner. Pan prezes (PGG, Tomasz Rogala) w drodze na tę konferencję powiedział: ale ten stadion jest duży. To prawda, jest duży - i będzie miał dużego partnera.

– PGG odprowadza każdego roku do budżetu 3 mld zł i jest jednym z największych pracodawców w województwie śląskim. Chcemy pokazać w ten sposób wkład przemysłu górniczego w rozwój regionu. Współfinansujemy kluby sportowe, instytucje kultury, przyszedł czas na największy obiekt sportowy w województwie i jeden z największych w Polsce. Jestem przekonany, że współpraca będzie układać się znakomicie – skomentował z kolei prezes PGG, Tomasz Rogala.

Jak poinformowano, teraz będą jeszcze toczone rozmowy na temat wysokości finansowania. - - Zaczęliśmy od PGG - największego partnera. Z czasem liczymy, że przybędzie więcej partnerów Stadionu Ślaskiego. Mam nadzieję, że umowa z Polską Grupą Górniczą zostanie podpisana na 4-5 lat. To zapewni stabilność obiektu oraz wzbogaci kalendarz imprez na Stadionie Śląskim - zakończył Krzysztof Klimosz, prezes zarządu spółki Stadion Śląski. 
 


 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
© 2010-2019 SPORTMARKETING.PL. All rights reserved.