Aktualności
 
PGE będzie nadal wspierać Skrę. Za 36 mln
 
13. maja 2019, 13:06
źródło: TED
 
Na dniach ma dojść do podpisania nowego kontraktu między siatkarską KPS Skrą Bełchatów a PGE Polska Grupa Energetyczna.

Umowa będzie obowiązywać przez trzy sezony, od kampanii 2019/20 do końca rozgrywek 2021/22.

Klub będzie nadal promował markę PGE, także w nazwie. Innymi słowy, przedstawiciel PlusLigi będzie nadal występował jako PGE Skra Bełchatów.

Na kontrakcie klub się wzbogaci o 36 mln zł netto.

W uzasadnieniu nowego porozumienia czytamy: „Zawarcie przedmiotowej umowy sponsoringu, jest gwarantem kontynuowania promocji marki PGE przez jedną z najlepszych drużyn siatkówki męskiej w Polsce i w Europie, w najbardziej utytułowanym polskim klubie XXI wieku. Sponsorowanie drużyny wiąże się z realizacją wszystkich celów działań sponsoringowych ze szczególnym uwzględnieniem propagowania (upowszechniania, wzmacniania, budowania pozytywnego wizerunku i reputacji) marki PGE, poprzez zwiększenie stopnia znajomości marki i zasięgu jej oddziaływania.”

I dalej: „Współpraca przyczyni się do umocnienia pozytywnego wizerunku GK PGE i zwiększenia prestiżu społecznego. Budowanie znajomości marki jest działaniem długofalowym, które ma stworzyć warunki do pozyskiwania klientów oraz wsparcie działań zmierzających do powiększenia rynku sprzedaży. Zagwarantowane umową świadczenia na rzecz PGE służyć będą budowie relacji z klientami, w powiązaniu z meczami jednej z najlepszych drużyn siatkówki w Polsce. Strategia Klubu, organizującego rozgrywki na najwyższym poziomie sportowym w kraju, zakłada nieustanną profesjonalizację i popularyzację marki PGE podczas wszystkich zawodów najwyższej klasy rozrywkowej w siatkówce mężczyzn w Polsce (Plus Liga) oraz wszystkich innych zawodów w nadchodzących sezonach 2019/2020, 2020/2021 i 2021/2022, co przekłada się na korzyści wizerunkowe dla PGE. Drużyna PGE Skra Bełchatów jest jedną z najlepszych drużyn siatkarskich w Polsce i Europie. Jedyną drużyną tak silnie i historycznie związaną z marką PGE. Klub współpracuje z PGE od wielu lat, promując markę PGE na terenie całego kraju oraz poza jego granicami. Obecnie siatkówka staje się jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w Polsce. Dzięki sukcesom całej drużyny, siatkówka została spopularyzowana, co służy także wzmacnianiu marki PGE. PGE jest od wielu lat głównym sponsorem Klubu KPS SKRA Bełchatów. Dotychczasowe efekty współpracy PGE z Klubem wskazują na opłacalność inwestowania w promocję marki poprzez drużynę tego klubu sportowego, o czym świadczy wysoka efektywność sponsoringu Klubu za rok 2018. Dodatkowo prężnie prowadzona polityka marketingowa, dzięki licznym publikacjom prasowym, telewizyjnym oraz w social mediach na temat klubu mistrzów Polski, spowodowała, iż siła medialna PGE znacznie wzrosła, co zaowocowało przyznaniem w 2018 r. PGE pierwszego miejsca w rankingu „Top Marka”, w którym badano medialność marek na polskim rynku.”  
 


Słowa kluczowe: skrabelchatow | pge | plusliga | siatkowka | sponsor | polska |
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
© 2010-2019 SPORTMARKETING.PL. All rights reserved.