Aktualności
 
Sportowcy w kampanii policji
 
17. kwietnia 2019, 12:55
źródło: Policja
 
#FairPlayNaDrodze to hasło najnowszej kampanii warmińsko-mazurskich policjantów. Przedsięwzięcie w nietypowy sposób promuje właściwe zachowania na drodze.
Warmińsko-Mazurscy policjanci połączyli siły ze znanymi sportowcami z regionu, aby stworzyć kampanię na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym ze szczególnym naciskiem na główne przyczyny wypadków drogowych. Dlaczego sportowcy? „Bo bezapelacyjnie na co dzień cechuje ich postawa fair play. Tak samo powinno być na drodze. Respektowanie przepisów przez uczestników ruchu drogowego, kultura jazdy, wzajemny szacunek z pewnością wpływają na poczucie bezpieczeństwa, co w konsekwencji może przełożyć się na mniejszą liczbę zdarzeń w ruchu drogowym” - czytamy w informacji prasowej.

Na potrzeby kampanii stworzono serię 4 spotów obrazujących główne przyczyny wypadków w ruchu drogowym. Każdy z nich zawiera hasło promujące właściwe zachowania na drodze. W pierwszej odsłonie skupiono się na głównej przyczynie zdarzeń drogowych, jaką jest nadmierna prędkość. Do realizacji spotu promującego w tak nietypowy sposób jazdę z dozwoloną prędkością, zaproszono siatkarza Jana Hadravę, na co dzień grającego w zespole Indykpol AZS Olsztyn. „Na boisku nie wstrzymuję ręki. Na drodze zdejmuję nogę z gazu”, tym hasłem atakujący olsztyńskiego zespołu i reprezentant Czech propaguje właściwe zachowanie na drodze.

 
 


 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
© 2010-2019 SPORTMARKETING.PL. All rights reserved.