Aktualności
 
PGNiG z piłką ręczną na kolejne lata
 
4. marca 2019, 11:32
źródło: informacja prasowa
 
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA pozostanie sponsorem tytularnym ligowych rozgrywek piłki ręcznej mężczyzn w Polsce.

W ramach umowy zawartej z Superliga Sp. z o.o. liga będzie nadal nosić nazwę PGNiG Superliga, a znak sponsora będzie eksponowany m.in. w logo rozgrywek, na strojach zawodników i bandach reklamowych w halach. Sponsor zaangażuje się również w projekt utworzenia w Polsce zawodowej ligi piłki ręcznej kobiet. Umowa została zawarta do 2023 roku.

- Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo z dumą wspiera polską piłkę ręczną. Jesteśmy z naszymi drużynami na dobre i na złe. Liczymy na dynamiczny rozwój tej pięknej dyscypliny i na sukcesy naszych zawodników na arenie międzynarodowej. Wspieramy sport, gdyż jego zasady są bliskie naszym: gramy fair play – szczypiorniści na boisku, a my realizując naszą strategię niezależności energetycznej Polski – powiedział Piotr Woźniak, prezes zarządu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA.

Superliga sp. z o.o. została utworzona w 2016 roku i przejęła od Związku Piłki Ręcznej w Polsce zarządzanie ligowymi rozgrywkami mężczyzn. Na jej mocy centralizacji uległy m.in. prawa medialne i część praw marketingowych. Dzięki zapisom nowej umowy Superliga Sp. z o.o. wystąpi do Związku Piłki Ręcznej w Polsce z propozycją utworzenia oraz zarządzania rozgrywkami zawodowej ligi piłki ręcznej kobiet. Sponsorem tytularnym rozgrywek zostanie Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, gwarantując sobie prawo do umieszczenia znaku PGNiG w nazwie i logo rozgrywek oraz szereg świadczeń marketingowych do 2023 roku.

- Obdarzenie Superligi sp. z o.o. zaufaniem przez tak potężnego i stabilnego partnera, to dla nas dowód wartości biznesowej ligowych rozgrywek w piłce ręcznej i potwierdzenie właściwego kierunku obranej w 2018 roku strategii rozwoju. Dziękuję zarządowi PGNiG SA za zaufanie, w szczególności za decyzję o powierzeniu nam również stworzenia zawodowej ligi kobiet. Jestem z tego niezwykle dumny. Zawarta umowa daje stabilizację polskiej ligowej piłce ręcznej i kładzie podwaliny pod jej dynamiczny dalszy rozwój aż do organizowanych w 2023 roku w naszym kraju Mistrzostw Świata w piłce ręcznej mężczyzn – powiedział Marek Janicki, prezes Zarządu Superliga Sp. z o.o.

Kolejna umowa to niezwykle ważny krok w kierunku dalszej profesjonalizacji i rozwoju polskiej piłki ręcznej.

- Bardzo dziękuję PGNiG – sponsorowi strategicznemu – za zaangażowanie, wszelki wkład i wierność naszej dyscyplinie. Jesteśmy zaszczyceni, że Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, jedna z największych polskich spółek, jest sponsorem naszej dyscypliny. Rola PGNiG jest kluczowa dla rozwoju polskiej piłki ręcznej. Zawsze to podkreślam i będę podkreślał – powiedział Andrzej Kraśnicki, prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

PGNiG jako sponsor strategiczny wspiera rozwój polskiej piłki ręcznej od 2010 roku. Sponsoruje seniorskie i juniorskie reprezentacje Polski kobiet i mężczyzn i jest najważniejszym partnerem Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Spółka zaangażowała się także w sponsoring ręcznej piłki plażowej. W tym okresie zarówno kadry narodowe kobiet, jak i mężczyzn, a także drużyny klubowe, odniosły szereg sukcesów na arenie międzynarodowej. 
 


Słowa kluczowe: superliga | pgnig | pilkareczna | sponsor | polska | zprp
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
© 2010-2020 SPORTMARKETING.PL. All rights reserved.