Aktualności
 
DHL na rękawkach Schalke. Kibice wściekli
 
18. stycznia 2019, 17:39
źródło: Schalke 04
 
Globalny potentat w branży logistycznej DHL została sponsorem czołowego niemieckiego klubu piłkarskiego i będzie promowana na rękawkach koszulek meczowych.

Kontrakt podpisano z FC Schalke 04 Gelsenkirchen. Zarazem ciekawostką jest, że do tej pory w tym miejscu trykotów widniało logo Allyouneed Fresh. Ten internetowy supermarket był własnością DHL, ale ostatnio został sprzedany Delticom.

Współpraca Allyouneed Fresh z Schalke miała trwać do końca sezonu 2020-21. DHL uznał, że skorzysta z tego i będzie się promować w ten sposób do końca ważności kontraktu.

Warunki finansowe umowy nie zostały ujawnione, ale Schalke twierdzi, że taka propozycja współpracy stanowiła „lukratywną” ofertę dla klubu.

Ciekawostką jest, że źle zareagowali na to fani Schalke, którzy nie mogą się pogodzić z obecnością koloru żółtego na strojach. Wyjaśnijmy, iż żółty to domena odwiecznego rywala, Borussii Dortmund. Kto wie, być może logo zostanie zamienione na monochromatyczne, ale nie wydaje się, by taki sam zabieg wprowadzono na bandach LED na VELTINS-Arenie, gdzie również będzie widoczny wielki żółty prostokąt z czerwonym napisem DHL.  
 


Słowa kluczowe: schalke | dhl | 1bundesliga | pilkanozna | sponsor | niemcy
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
© 2010-2020 SPORTMARKETING.PL. All rights reserved.