Aktualności
 
Siatkarska Liga Mistrzów w Arenie Gliwice
 
5. grudnia 2018, 19:12
źródło: ZAKSA
 
15 stycznia w meczu CEV Ligi Mistrzów ZAKSA podejmować będzie wicemistrza Włoch – Cucine Lube Civitanova. Spotkanie rozegrane zostanie w Arenie Gliwice.

– Bardzo się cieszymy, że razem z miastem Gliwice i Areną Gliwice możemy świętować ten dzień. Dla nas to jest wielkie wydarzenie, jako pierwsi w Polsce, Europie i na świecie będziemy mieli okazję przetestować ten obiekt Arena Gliwice to jeden z najbardziej nowoczesnych obiektów w Polsce – powiedział Sebastian Świderski, prezes ZAKSA.

Świderski podkreślił, że możliwość rozgrywania spotkania w Gliwicach otwiera przed ZAKSĄ również nowe perspektywy: - To także możliwość wielkiej promocji kędzierzyńskiej siatkówki, nie tylko u nas w regionie, ale również w innym mieście. Liczymy na to, że kibice, którzy tutaj przyjdą zostaną z nami na dłużej. To będzie duże wyzwanie, dla nas, Kędzierzyna-Koźla i miasta Gliwice, ponieważ chcemy aby to widowisko zobaczyła jak największa liczba kibiców. Stąd też decyzja o rozgrywaniu tego spotkania z takim przeciwnikiem, jakim jest Lube. W szeregach tego zespołu grają wybitni zawodnicy, jak Leal Simón, Juantorena czy Bruno, więc to jest klub z tej światowej czołówki.

– Ne mówimy, że to jest tylko jedno wydarzenie. Czy to będzie cykliczne – zobaczymy, mam nadzieję, że ta współpraca będzie się rozwijać, jeżeli wszystkie strony będą zadowolone myślę, że będzie okazja do kolejnych rozmów na temat późniejszych spotkań w PlusLidze czy Lidze Mistrzów – dodał.

Mimo że spotkanie z czołową drużyną włoskiej Serie A rozgrywane będzie w oddalonych od Kędzierzyna-Koźla o nieco ponad 30 kilometrów Gliwicach jak podkreśla prezes Świderski nie będzie to tworzyć żadnych problemów logistycznych dla fanów zespołu. – Chciałbym zapewnić naszych kibiców, że z Kędzierzyna-Koźla będzie zapewniony transport. Osoby, które kupią bilety będą mogły dostać się do Gliwic specjalnym pociągiem. Dodatkowo Klub Kibica otrzyma od nas autokar, aby mógł zabrać ze sobą gadżety, potrzebne do kibicowania. Oczywiście zapraszam kibiców z całej Polski, aby przyjechali na mecz, bo warto zobaczyć ten wspaniały obiekt i widowisko stojące na wysokim poziomie – podsumował prezes ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Jak podkreśla wiceprezes zarządu Arena Operator nowoczesna hala jest gotowa na przyjęcie siatkarskiej Ligi Mistrzów. – Z wielką przyjemnością możemy wspólnie przygotować się do tego wydarzenia. W przypadku sportów zespołowych po raz pierwszy w Arenie Gliwice będziemy gościć rozgrywki na tak wysokim poziomie, jak Liga Mistrzów. Chcemy się spokojnie przygotować do tego wydarzenia, przekonać kibiców, że warto w tej nowej hali rozgrywać spotkania siatkarskie na najwyższym poziomie. Jesteśmy gotowi na komplet publiczności, natomiast mając pewnego rodzaju doświadczenia w organizacji imprez sportowych i znając realia jesteśmy przygotowani na 2-3 warianty zapełnienia Areny. Hala jest bardzo plastyczna, mamy kilka poziomów, jesteśmy przygotowani aby w zależności od liczby osób zaaranżować ten obiekt, gwarantując znakomitą atmosferę. Komplet publiczności, jaki może pomieścić ten obiekt to 13 400 miejsc, natomiast 10 tysięcy to również wspaniała liczba – o możliwościach obiektu mówił Paweł Chomentowski.

Spotkanie ZAKSY Kędzierzyn- Koźle z Cucine Lube Civitanova zaplanowano na 15.01.2019 r. Mecz rozpocznie się o godz. 18:00. 
 


Słowa kluczowe: zaksa | arenagliwice | cevligamistrzow | siatkowka | polska |
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
© 2010-2019 SPORTMARKETING.PL. All rights reserved.