Aktualności
 
Wietnam oficjalnie dołącza do F1
 
8. listopada 2018, 16:33
źródło: Sport.pl
 
Formuła 1 oficjalnie ogłosiła, iż od sezonu 2020 w kalendarzu pojawi się Grand Prix Wietnamu.

Wydarzenie zostanie zorganizowane na ulicach Hanoi, stolicy azjatyckiego państwa. Kontrakt na nie ma charakter wieloletni.

Wyścig będzie odbywał się w kwietniu. To może oznaczać, że będzie towarzyszyć chińskiej imprezie na Shanghai International.

Wracając do toru w Hanoi to docelowo ma mieć ponad 5,5 km długości. Przy tworzeniu projektu inspirowano się Monako, Nurburgringiem oraz Suzuki. Pieczę nad nim będą trzymać promotor, władze miasta oraz oczywiście Liberty Media, właściciel F1.

- Jesteśmy zachwyceni, że możemy potwierdzić, iż Hanoi otrzyma Grand Prix Formuły 1. Od momentu zaangażowania się w ten sport w 2017 roku rozmawialiśmy o rozwoju nowych lokalizacji, by poszerzyć atrakcyjność Formuły 1, a Grand Prix Wietnamu jest realizacją tej ambicji. Jesteśmy szczęśliwi mogąc znaleźć się w Hanoi, jednym z najbardziej ekscytujących miast na świecie z bogatą historią oraz niesamowitą przyszłością. To świetna formuła dla wyścigu Grand Prix i nie możemy się doczekać, aż ta impreza zostanie prawdziwą ozdobą kalendarza F1 - powiedział Chase Carey, dyrektor generalny F1.
 


Słowa kluczowe: formula1 | f1 | wietnam | hanoi | motosport
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
© 2010-2019 SPORTMARKETING.PL. All rights reserved.