Aktualności
 
Polonia Warszawa przesadziła?
 
5. listopada 2018, 11:18
źródło: Polonia Warszawa / własne
 
Polonia Warszawa występuje obecnie w czwartej piłkarskiej klasie rozgrywkowej i ma już stratę 10 punktów do liderującego Sokoła Aleksandrów Łódzki.
To nie zmienia faktu, że to klub o historii i marce. Pytanie czy to wystarcza, by oczekiwać za koszulkę piłkarską 1918 zł. O co chodzi?

Otóż klub zaprezentował „limitowaną, ekskluzywną wersję stylizowanej repliki vintage koszulki Polonii Warszawa, z okresu Odzyskania Niepodległości w 1918 roku.”.

Sam projekt może się podobać. Długi rękaw, białe mankiety oraz kołnierzyk. Dodatkowo zarys godła Polski z 1918 roku wykonany metodą sublimacji. Jest i herb „Czarnych Koszul” w starym stylu. Nie rażą też elementy brandingu Hummela, sponsora technicznego, które wykonane są złotą folią. Cieszy również indywidualna numeracja każdego egzemplarza od 1 do 100.

Jednak cena wzbudza duże zamieszanie. 1918 zł, czy nawet 918 zł w przypadku posiadaczy karnetów, to ciągle ogromna kwota. W internecie aż huczy. Tym bardziej, że Legia wypuszczając koszulkę upamiętniającą 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę sprzedawała ją po 349 zł. I sprzedawała się ona bardzo dobrze.

Możliwe, że gdy Polonia trykoty sprzedawała po 191,8 zł i byłoby ich 1918 to akcja nie wzbudziłaby takich kontrowersji. Ba, mówiłoby się o niej ciepło. I można byłoby zarobić więcej. To by cieszyło piłkarzy, gdyż pieniądze ze sprzedaży koszulek mają być przeznaczone na ich wynagrodzenia…  
 


 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
© 2010-2019 SPORTMARKETING.PL. All rights reserved.