Aktualności
 
Nowe przepisy w Premier League
 
10. sierpnia 2018, 09:26
autor: Krzysztof Baranowski
źródło: Sky Sports / własne
 
Nowy sezon, nowe zasady. Angielska Premier League startuje dzisiaj wraz z nowymi przepisami.
Władze ligi chcą m.in. wpłynąć na złe zachowanie trenerów na ławkach w stosunku do sędziów. Arbitrzy mają już co prawda nie dawać żółtych, bądź czerwonych kartek dla sztabu szkoleniowego, ale osoby regularnie przez nich ostrzegane w trakcie meczów mają dostawać kary pomeczowe.
 
W tym sezonie, cztery ostrzeżenia od sędziego sprawią, że trener zostanie wysłany na trybuny na jeden mecz. Po ośmiu ostrzeżeniach w sezonie będą to dwa mecze, po dwunastu - trzy, a po 16 - permanentny zakaz jakiegokolwiek wypowiadania się o ich pracy.
 
Sędzowie przeforsowali również zakaz używania tabletów przez sztab szkoleniowy danego zespołu do prezentowania arbitrom ich błędów podczas meczu. Dozwolone są jednak do realizacji innych działań związanych z przebiegiem meczu, jak analiza taktyczna, czy pokazywanie zawodnikom innych zaleceń.
 
W sezonie 2018/2019 wszelkie ostrzeżenia dla zawodników będą specyficzne dla danych rozgrywek. Żółta kartka w meczu Pucharu Anglii nie będzie liczyć się do zawieszenia w Premier League. Jednocześnie, czerwone kartki obowiązywać będą we wszystkich rozgrywkach - chociaż standardowe zawieszenia mogą być w wyjątkowych przypadkach zmniejszone lub zwiększone.
 
W Pucharze Ligi, znanym jako Carabao Cup nie będzie dogrywek, a w przypadku remisu zawodnicy przystąpią od razu do konkursu rzutów karnych. Ich format powróci do standardowej formuły. System ABBA, który testowano przez ostatni rok się nie przyjął.
 
Chociaż nadal w angielskiej lidze nie będzie wykorzystywany VAR, pojawi się on we wszystkich spotkaniach FA Cup i Carabao Cup.
 


Słowa kluczowe: premierleague | pilkanozna | przepisy | anglia
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
© 2010-2019 SPORTMARKETING.PL. All rights reserved.