Aktualności
 
Bukmacherzy atakują USA
 
12. czerwca 2018, 09:03
autor: Krzysztof Baranowski
źródło: The Guardian
 
Firmy bukmacherskie Paddy Power, Betfair, 888 i William Hill liczą potencjalne zyski po orzeczeniu Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych.
Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych uchylił w maju prawo federalne, które zakazywało reklamowania hazardu w futbolu amerykańskim, koszykówce i baseballu, które obowiązywało przez ostatnie 26 lat w większości stanów. Mowa o ustawie o ochronie zawodowej i amatorskiej sportu z 1992 roku, która została uznana za niezgodną z konstytucją.
 
Na ten ruch szybko zareagował rynek, bowiem wartość londyńskich firm bukmacherskich wzrosła momentalnie o ponad 1,5 miliarda funtów. Paddy Power, Betfair, 888 i William Hill wystartowali już w wyścigu o podpisywanie kontraktów z klubami na tym rynku. Większość firm na wieść o możliwym uchyleniu przepisów już wcześniej przygotowywało się do rozbudowy swoich sieci w niektórych stanach USA. Tak zrobiło między inny Paddy Power, które nabyło już prawa do operatora usług fantasy sport FanDuel. Czytaj więcej >>
 
Według raportów American Gaming Association, uchylona niedawno ustawa, działająca dotychczas przeciwko zakładom sportowym doprowadziła do powstania ogromnego nielegalnego przemysłu hazardowego, który wart jest ok. 150 miliardów dolarów rocznie i który kontrolują zorganizowane grupy przestępcze.
 


Słowa kluczowe: paddypower | 888 | williamhill | bukmacher | usa
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
© 2010-2019 SPORTMARKETING.PL. All rights reserved.