Aktualności
 
Ile za licencję dla strefy kibica?
 
16. kwietnia 2018, 11:17
źródło: TVP
 
Poznaliśmy cennik jaki przygotowała Telewizja Polska na organizację stref kibica podczas tegorocznego mundialu.

- Telewizja Polska przygotowała ofertę dla stref kibica w całym kraju. Nie tylko dla największych podmiotów, ale naprawdę dla wszystkich, którzy chcą wspólnie świętować sukcesy polskiej drużyny narodowej - mówi Maciej Stanecki, członek zarządu TVP.

Rzecz jasna, oferta jest skierowana tak do samorządów, agencji reklamowy, jak i innych podmiotów, jak na przykład pubów.

- Każda Strefa Kibica, która uzyska stosowne pozwolenie i licencję zostanie wpisana na Oficjalną Listę Stref Kibica. Chcemy tym samym pokazać w transparentny sposób, gdzie w Polsce pokazy publiczne meczów Mundialu są legalne, zgodnie z uzyskaną od nas licencją – dodał Łukasz Naczas, kierownik działu reemisji Biura Handlu i Współpracy Międzynarodowej TVP

O niezbędne dla Stref Kibica licencje i zgody można ubiegać się tylko do 9 maja 2018.

A ile to kosztuje?

PAKIET PODSTAWOWY (KWOTA BAZOWA): 2000 PLN netto za jeden ekran: Kwota bazowa wpisana w każdej umowie, obejmuje możliwość korzystania z sygnału telewizyjnego kanałów TVP podczas trwania Mistrzostw, obsługę merytoryczną i handlową zgłoszenia oraz wpis na oficjalną listę Stref Kibica. Nie obejmuje sprzętu - pozyskanie sygnału leży w wyłącznej gestii organizatora danej Strefy Kibica.

PAKIET ROZSZERZONY (SYGNAŁ SATELITARNY): KWOTA BAZOWA + 1000 PLN netto za jeden ekran: Pakiet obejmuje możliwość korzystania z sygnału telewizyjnego kanałów TVP podczas trwania Mistrzostw oraz następujący sprzęt do dekodowania sygnału satelitarnego; karta dekodująca oraz moduł CAM, obejmuje również obsługę prawną i handlową zgłoszenia, pakiet nie obejmuje; dekodera, instalacji i anteny satelitarnej.

PAKIET PREMIUM (SYGNAŁ MULTICAST IP): KWOTA BAZOWA + 2000 PLN netto za jeden ekran: Pakiet obejmuje zgodę na skorzystanie z wysokiej jakości sygnału serwisu MULTICAST IP, przyłączenie do punktu styku możliwe jest wyłącznie poprzez licencjonowanych operatorów technicznych, pakiet nie obejmuje kosztów dostarczenia sygnału od punktu styku do miejsca organizacji Strefy Kibica (tzw. ostatnia mila) - opłata ta ustalana będzie z operatorem technicznym przez organizatora, pakiet obejmuje możliwość korzystania z sygnału telewizyjnego kanałów TVP podczas trwania Mistrzostw, obsługę prawną i handlową zgłoszenia.

Można również nabyć licencję FIFA do wszystkich meczów Mistrzostw Świata. Konieczna do uzyskania w przypadku komercyjnych pokazów publicznych i specjalnych niekomercyjnych pokazów publicznych. Licencje przyznaje TVP w porozumieniu z FIFA:
- strefa do 1000 osób - 1000 USD (stawka w dolarach netto) - np. bar, pub lub restauracja tworzone specjalnie w czasie Mistrzostw, autobus, biuro
- strefa od 1001 do 2000 osób - 2000 USD (stawka w dolarach netto) - np. instytucja edukacyjna, baza wojskowa
- strefa od 2001 do 5000 osób - 4000 USD (stawka w dolarach netto) - np. strefa w małym mieście
- strefa od 5000 do 10000 osób - 8000 USD (stawka w dolarach netto) - np. strefa pod gołym niebiem, hala
- strefa powyżej 10000 osób - 14000 USD (stawka w dolarach netto) - np. duża strefa miejska, stadion. 
 


Słowa kluczowe: tvp | rosja208 | pilkanozna | strefykibica | polska | media | tv
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
© 2010-2019 SPORTMARKETING.PL. All rights reserved.