Aktualności
 
Zakopane bez kolarskiej legendy
 
11. kwietnia 2018, 10:01
źródło: Gazeta Krakowska
 
Przez ostatnie siedem lat Tour de Pologne zawsze gościło w stolicy polskich Tatr. Tym razem kolarski wyścig ominie Zakopane.

Taką informację potwierdził w rozmowie z „Gazetą Krakowską” Czesław Lang, dyrektor generalny TdP. - W mieście tym nie będzie ani startu, ani mety do żadnego z etapów. Peleton nie przejedzie też nawet przez jego ulice zmierzając do mety gdzie indziej. Stało się tak bo władze miasta dały mi jasny sygnał, że naszej imprezy u siebie nie chcą - wyjaśnił.

Władze miasta twierdzą jednak, że to nie jest prawda i Zakopane skłaniało się do organizacji jednego dnia wyścigu. Do tej pory zazwyczaj były to dwa dni. Takie ograniczenie zostało spowodowane uwagami mieszkańców oraz turystów.

„Gazeta Krakowska” sugeruje, że problemem były… pieniądze. Zakopane ponownie zaoferowało około 200 tysięcy złotych. Natomiast organizatorzy chcieli za metę etapu pół miliona.

Wiadomo natomiast, że imprezę ponownie zorganizuje Bukowina Tatrzańska. Tam będzie meta całego wyścigu, a umowę zawarto już z Hotelem Bukovina, który został sponsorem wydarzenia. Co więcej, i samorząd miasteczka będzie chciał się włączyć w organizację wydarzenia ma ma przekazać na ten cel około 200 tysięcy złotych. 
 


 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
© 2010-2019 SPORTMARKETING.PL. All rights reserved.