Aktualności
 
ŁKS bliżej rozbudowy stadionu
 
12. lutego 2018, 15:59
źródło: ŁKS Łódź
 
12 lutego odbyła się ważna konferencja prasowa dla ŁKS Łódź występującego w 2. lidze piłkarskiej. Dotyczyła rozbudowy stadionu.

Przypomnijmy, iż 23 grudnia prezydent miasta Łodzi, Hanna Zdanowska, oficjalnie ogłosiła rozpoczęcie przygotowań i poinformowała, że budowa zostanie przeprowadzona w trybie „zaprojektuj i wybuduj”.

Rada miejska zabezpieczyła na projekt około 200 tysięcy złotych. 9 lutego oficjalnie wystartował konkurs ofert, który ma potrwać dziesięć dni.

Jednak teraz zaprezentowano plan zagospodarowania nowych trybun. Trybuna południowa, znajdująca się od strony parkingu przy Atlas Arenie, będzie przeznaczona na stworzenie muzeum Łódzkiego Klubu Sportowego oraz restaurację. Część wschodnia zamieni się w przestrzeń handlowo-usługową, a trybuna północna będzie mieścić biura, sale konferencyjne oraz salę bankietową.

Przewidywana pojemność stadionu to minimum 20 tysięcy miejsc, z czego tradycyjnie 5 procent będzie zagospodarowane dla kibiców gości.

- Projekt PFU będzie określał całą strukturę obiektu, koszty oraz wymogi. Cały stadion będzie zadaszony. Jeśli chodzi o oświetlenie, to przygotowane będą dwie koncepcje: pierwsza – oświetlenie standardowe lub oświetlenie LED-owe, które jest znaczenie bardziej ekonomiczne w dalszej eksploatacji. Standard trybun będzie adekwatny do standardu aktualnej trybuny. Program ma również odpowiedzieć na pytanie, dotyczące całkowitego kosztu tej inwestycji. Jest to ważna kwestia, jeśli chodzi o uwzględnienie kosztorysu w budżecie miasta oraz w wieloletnim programie finansowym, jako radni oczekujemy na te dane z PFU. Musimy podjąć odpowiednie decyzję w sprawie uzupełnienia budżetu budowy - powiedział wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, Paweł Bliźniuk.

- Z punktu widzenia ŁKS, dla nas najważniejszy jest fakt, że wszystkie procedury są w toku, a druga, niemniej ważna sprawa, to stałe, zagwarantowane miejsce dla klubu. Byłem obecny przy uzgadnianiu warunków obiektu, razem współtworzyliśmy te założenia. Jestem z nich zadowolony i bardzo się cieszę z teraźniejszego etapu przygotowań do rozpoczęcia budowy Stadionu Miejskiego – dodał prezes Łódzkiego Klubu Sportowego, Tomasz Salski. 
 


Słowa kluczowe: lks | lodz | 2liga | pilkanozna | stadion | zarzadzanie | polska
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
© 2010-2019 SPORTMARKETING.PL. All rights reserved.