Aktualności
 
Zmiana prezesa w Śląsku Wrocław
 
8. stycznia 2018, 16:13
źródło: Przegląd Sportowy / Radio Wrocław
 
O pożegnaniu się ze stanowiskiem prezesa w WKS Śląsk Wrocław przez Michała Bobowca mówiło się od kilku dni. Teraz stało się to faktem.

Jak poinformował „Przegląd Sportowy”, prezes musiał opuścić stanowisko w związku ze słabymi wynikami drużyny, w którą latem zainwestowano sporo pieniędzy, a także problemy z frekwencją oraz nieudolność przy pozyskaniu nowych sponsorów.

Trzeba do tego dołożyć jeszcze podłoże polityczne. Bobowiec jest radnym wojewódzkim z ramienia Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego. Jego związki z Platformą Obywatelską mogłyby utrudniać kontakt z Ministerstwem Sportu i Turystyki, co ma ułatwić rozbudowę akademii.

Koniec końców, nowym szefem będzie Marcin Przychodny. Ostatnio pełnił funkcję szefa komitetu organizacyjnego wrocławskiego The World Games, a wcześniej był dyrektorem biura sportu Urzędu Marszałkowskiego.

- Przychodny jest świetnym menedżerem. Przeprowadził z ogromnym sukcesem największą imprezę sportową w Polsce The World Games. Mamy nadzieję, że jego doświadczenie w zarządzaniu będzie gwarantem dobrze ułożonego budżetu klubu. Śląsk w tej chwili właśnie tego wymaga - przyznał wiceprezydent Wrocławia, a zarazem szef rady nadzorczej spółki Śląsk Wrocław, Maciej Bluj. 
 


 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
© 2010-2019 SPORTMARKETING.PL. All rights reserved.