Aktualności
 
Polski Związek Golfa i Olimpiady Specjalne Polska
 
14. listopada 2017, 16:19
źródło: PZGolf
 
Polski Związek Golfa (PZGolf) i Olimpiady Specjalne Polska podpisały porozumienie o współpracy.
Na jego podstawie PZGolf udzieli pomocy przy organizacji ogólnopolskich zawodów w golfie dla zawodników z niepełnosprawnością intelektualną, wesprze w kształceniu trenerów i instruktorów oraz zapewni obsługę sędziowską zawodów golfowych Olimpiad Specjalnych Polska.

PZGolf udzieli także wsparcia przy wypracowywaniu warunków korzystania przez zawodników Olimpiad Specjalnych z pól golfowych w Polsce i będzie uczestniczyć w działaniach promocyjnych, zmierzających do popularyzacji golfa wśród osób z niepełnosprawnością intelektualną.

W Polsce w rozwój golfa zaangażowani są utytułowani sportowcy, tacy jak Jerzy Dudek, Mateusz Kusznierewicz, czy Zbigniew Boniek a także postacie świata filmu czy telewizji, jak Piotr Gąsowski, Krzysztof Materna, czy Marcin Wójcik z kabaretu Ani Mru Mru.

- Golf to znakomita dyscyplina sportu – rozwija zarówno umiejętności fizyczne zawodników, jak również stanowi znakomity trening intelektualny, rozwój umiejętności poznawczych i strategicznego myślenia. Jest to też jedna z najbardziej przystępnych dyscyplin sportu. Przy doborze odpowiedniego poziomu trudności, radość z golfa czerpać może praktycznie każdy. Dlatego moim zdaniem mit o niedostępności golfa jako hermetycznej, elitarnej dyscypliny sportu jest zupełnie nieuprawniony - podkreślił Marek Michałowski, prezes PZGolf.

Także przedstawiciele Olimpiad Specjalnych podkreślają, że golf to dyscyplina sportu umożliwiająca wszechstronny rozwój zawodnika.

- Golf jest jedną z 35 oficjalnych dyscyplin sportowych w Olimpiadach Specjalnych na całym świecie. Turnieje golfowe wchodzą w skład najważniejszych imprez sportowych Special Olympics, takich jak Światowe Letnie Igrzyska, czy Igrzyska Ogólnopolskie. Golf będzie też jedną z dyscyplin na przyszłorocznych Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach w Katowicach, Chorzowie i Mikołowie. Obecnie kilkuset golfistów z niepełnosprawnością intelektualną w całej Polsce walczy o możliwość występu na tej imprezie podczas zawodów na szczeblu regionalnym. Wspólnie z PZGolf chcemy pokazać, że tak samo jak Rory McIlroy czy Jordan Spieth zawodnicy z niepełnosprawnością intelektualną mogą cieszyć się golfem i odnosić w tym sporcie sukcesy na miarę swoich umiejętności - dodała Joanna Styczeń-Lasocka, Dyrektor Generalny Olimpiad Specjalnych Polska.

Dzięki porozumieniu z PZGolf Olimpiady Specjalne Polska otrzymają pomoc m.in. przy organizacji ogólnopolskich zawodów golfowych, kształceniu trenerów, instruktorów i sędziów. PZGolf wesprze też Olimpiady Specjalne w zapewnieniu sportowcom z niepełnosprawnością intelektualną dostępu do pól golfowych, uczestnictwa w klubach golfowych. Związek zapewni też wsparcie przygotowania zawodników Polskiej Reprezentacji Olimpiad Specjalnych na zawody międzynarodowe, w tym Igrzyska Europejskie i Światowe. 
 


Słowa kluczowe: pzgolf | olimpiadyspecjalne | golf | polska
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
© 2010-2018 SPORTMARKETING.PL. All rights reserved.