Aktualności
 
Legia ze wsparciem dla projektu centrum
 
12. listopada 2017, 15:49
źródło: Legia Warszawa
 
Dobre wieści dla Legii Warszawa. Projekt utworzenia Centrum Badawczo-Rozwojowego LegiaLab zostanie dofinansowany.

Uzyskał on czwartą lokatę w konkursie „Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw, Inteligentny Rozwój” prowadzonym przez Ministerstwo Rozwoju. W rezultacie klub uzyskał 100% dofinansowania, o które się ubiegał, tj. ponad 1,2 miliona złotych.

- Jesteśmy przekonani, że dzięki uzyskanym środkom będziemy mogli zrobić dużo dobrego nie tylko na poziomie sportu profesjonalnego, ale także masowego. W LegiaLab będziemy szukać innowacyjnych rozwiązań, które m.in. pomogą obniżyć liczbę urazów u zawodników, a także w procesie szkolenia młodzieży. Jednym z wielu celów LegiaLab jest również opracowanie odzieży sportowej, której regularne użycie może pozwolić na obniżenie niekorzystnych następstw obciążeń wysiłkowych. Zgłoszona do konkursu agenda badawcza jest wynikiem długotrwałych prac legijnego zespołu specjalistów od kwestii medycznych, rehabilitacyjnych oraz przygotowania fizycznego. Należą im się duże podziękowania i słowa uznania - powiedział Tomasz Zahorski, pełnomocnik zarządu Legii, prowadzący projekt LegiaLab.

Warto dodać, że Zahorski był polskim ambasadorem na odbywających się 9 listopada Sports Tech World Cup w Eindhoven, gdzie zaprezentowano startupy z obszaru sportu i technologii z całej Europy, w tym także z Polski.

Warto dodać, że funkcję akceleratora planuje także Legia w ramach LegiaLab. 
 


 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
© 2010-2018 SPORTMARKETING.PL. All rights reserved.