Aktualności
 
Zmiany w Lechii Gdańsk
 
11. października 2017, 14:08
źródło: Lechia Gdańsk
 
Lechia Gdańsk S.A. poinformowała, że akcje głównego udziałowca spółki - firmy Lechia Investment - zmieniły właściciela.

Zostały one przejęte od firmy W&C Vermogensgeselschaft przez niemiecką firmę Advancesport AG należącej do grupy ETL. Natomiast głównym udziałowcem Advancesport AG jest Philipp Wernze, syn Franza Josefa Wernze.

– Stosowne zmiany zostały już zgłoszone Komisji do Spraw Licencji Klubowych PZPN. To krok ku normalności i uproszczeniu pewnych spraw formalnych – wyjaśnił Adam Mandziara, prezes zarządu Lechii Gdańsk S.A.

– Właściciel naszego klubu jeszcze bardziej chce umocnić więzi swojej rodziny z Lechią, stąd ta zmiana. Nie ma ona związku z żadnymi “zewnętrznymi” inwestorami. Wszystko pozostaje nadal w jednych rękach - Franza Josefa Wernze – dodał.

Jak dowiadujemy się z komunikatu klubu „firma Advancesport AG, której prezesem zarządu jest Axel Freisewinkel, współpracuje z Lechią od 2014 roku. W ramach wspólnej inwestycji z klubem sfinansowała transfery Nikoli Lekovicia, Stojana Vranjesa i Pawła Stolarskiego. Było to w czasie zmian właścicielskich w Lechii Gdańsk S.A.

Ponadto wszystkie środki przekazywane na działalność klubu przez jego właściciela pochodziły właśnie z firmy Advancesport AG, zajmującą się na co dzień szeroko pojętą działalnością sportowo-konsultingową w piłce nożnej, a także innych dyscyplinach.”

Warto dodać, że spółka Lechia Investment zmieni nazwę na Lechia Rights Management. Nastąpi także zmiana siedziby tej firmy - z Krakowa na Gdańsk.  
 


 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
© 2010-2018 SPORTMARKETING.PL. All rights reserved.