Aktualności
 
Jagiellonia w medialnym ogonie
 
19. maja 2017, 13:02
źródło: PRESS-SERVICE Monitoring Mediów
 
W kwietniu zakończyła się zasadnicza część sezonu Lotto Ekstraklasy. Na pierwszej pozycji uplasowała się wprawdzie Jagiellonia Białystok, ale…
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentować
Nie przełożyło się to na zainteresowanie medialne klubem prowadzonym przez Michała Probierza. W kwietniowym badaniu „Polska Piłka”, przygotowanym przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów, klub z Białegostoku nie zmieścił się nawet w czołowej ósemce.

Największym zainteresowaniem medialnym cieszyła się Legia Warszawa, która zajęła drugie miejsce w rundzie zasadniczej, tracąc jeden punkt do Jagiellonii. Na temat klubu ze stolicy najwięcej informacji opublikowały portale gol24.pl, sportowefakty.wp.pl i sport.pl. Było to odpowiednio 310, 281 i 275 materiałów. Z kolei dziennikarzami, którzy najczęściej publikowali na temat „Wojskowych” byli Bartłomiej Kubiak ze sport.pl (51 informacji), Maciej Kmita (48 publikacji) ze sportowefakty.wp.pl i Maciej Henszel (36 doniesień) piszący w „Przeglądzie Sportowym”.

Największe zainteresowanie medialne wywołał mecz z drugim zespołem w rankingu medialności - Lechem Poznań. Legia przegrywała z „Kolejorzem” 0:1, ale w samej końcówce spotkania zdołała doprowadzić do remisu, a w ostatnich sekundach wyprowadzić kontrę, która skończyła się golem Kaspra Hamalainena. Drużyny z Poznania ta porażka nie podłamała i dwa ostatnie mecze rundy zasadniczej wygrała, najpierw z Wisłą Płock, a później z Ruchem Chorzów. O Lechu najczęściej pisali: Maciej Henszel (60 publikacji) z „Przeglądu Sportowego” oraz Szymon Mierzyński (52 publikacje) i Maciej Kmita (41 informacji) ze sportowefakty.wp.pl.

Na trzecim miejscu w rankingu znalazła się Wisła Kraków, która po 30. kolejce Lotto Ekstraklasy uplasowała się na 5. pozycji. Drużyna „Białej Gwiazdy” drugi miesiąc z rzędu zajmuje lokatę za drużyną ze stolicy Wielkopolski.

Najwięcej publikacji z tzw. grupy spadkowej Lotto Ekstraklasy zgromadziła drużyna Śląska Wrocław. Choć zespół Jana Urbana zajął dopiero 11. miejsce w rundzie zasadniczej, to w rankingu medialności znalazł się na wysokim piątym miejscu. W kwietniu drużyna z Wrocławia w trzech meczach zdobyła tylko dwa punkty po remisach z Górnikiem Łęczna i Zagłębiem Lubin.


Wykres 1. TOP 10 najbardziej medialnych drużyn Lotto Ekstraklasy w kwietniu 2017 (prasa i wybrane strony internetowe)

Najwyżej sklasyfikowaną drużyną w rankingu Nice 1 Ligi został Górnik Zabrze. Zabrzanie, tak jak w całym sezonie - również w kwietniu - mecze lepsze przeplatali gorszymi. Wygrali z Olimpią Grudziądz i Drutex-Bytovią Bytów, a przegrali z Chrobrym Głogów i MKS Kluczbork. Do tego dorobku dołożyli jeszcze remis z Wigrami Suwałki. Na temat drużyny Górnika najczęściej informowano w katowickim „Sporcie” oraz na portalach sportowefakty.wp.pl i gol24.pl. Było to odpowiednio 129, 124 i 119 publikacji. Na kolejnych pozycjach w zestawieniu uplasowały się Stal Mielec i GKS Katowice.


Wykres 2. TOP 10 najbardziej medialnych drużyn Nice 1 Ligi w kwietniu 2017 (prasa i wybrane strony internetowe)

„Polska Piłka” to cykliczna analiza prowadzona przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów. Badanie uwzględnia medialność klubów Ekstraklasy, 1. ligi oraz polskich piłkarzy występujących w Premier League, Primera Division, Ligue 1, Serie A i pierwszej Bundeslidze. Proces analizy obejmuje ponad 1100 tytułów prasowych i wybrane strony internetowe. Ponadto analitycy firmy PRESS-SERVICE Monitoring Mediów sprawdzają popularność klubów Ekstraklasy w mediach społecznościowych (Facebook.com, Twitter.com, Youtube.com). Badanie „Polska Piłka” prowadzone jest cyklicznie począwszy od 1 marca 2010 roku. Do tej pory analitycy firmy PRESS-SERVICE Monitoring Mediów wzięli pod uwagę już ponad 1,5 mln informacji. 
 


 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
© 2010-2018 SPORTMARKETING.PL. All rights reserved.