Aktualności
 
AC Milan sprzedany
 
14. kwietnia 2017, 17:48
źródło: SportBusiness
 
Zakończyła się saga związana ze sprzedażą AC Milanu. Nowym właścicielem od 13 kwietnia 2017 roku jest Rossoneri Sport Investment Lux.

Podmiot nabył 99,9 procent udziałów w klubie, które należały do Fininvest.

Z oficjalnego komunikatu dowiadujemy się, iż „szczegóły umowy są takie same, jak te ogłoszone wcześniej i, jak uzgodniły strony, przewidują całkowitą wycenę AC Milan w wysokości 740 mln euro, łącznie ze zobowiązaniami na dzień 30 czerwca 2016 roku, w wysokości około 220 mln euro. Do kwoty otrzymanej przez Fininvest dochodzi 90 mln euro przelane przez konsorcjum na rzecz AC Milan od 1 lipca 2016 do dziś.”

Poznaliśmy także nowego prezesa klubu. Został nim Yonghong Li, który zastąpił na stanowisku Silvio Berlusconiego. Ten ostatni poinformował, iż opuszcza po trzydziestu latach klub. Nie będzie nawet prezesem honorowym.

Ustalono także nową radę dyrektorów. W jej skład weszli Yonghong Li, Han Li, Lu Bo, Xu Renshuo, Marco Fassone, Roberto Cappelli, Marco Patuano i Paolo Scaroni. Warto dodać, że ten ostatni to wiceprezes Banku Rotszyldów, należący do jednej z najbogatszych rodzin na świecie.  
 


Słowa kluczowe: acmilan | seriea | pilkanozna | zarzadzanie | wlochy
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
© 2010-2018 SPORTMARKETING.PL. All rights reserved.