Aktualności
 
Lech Poznań skorzysta z crowdfundingu
 
17. lutego 2017, 18:50
źródło: Lech Poznań
 
„Dumni z tradycji” - to nowy, wspólny projekt Lecha Poznań oraz kibiców „Kolejorza” na platformie Fans4Club.com.

Ma on się przyczynić do tego, by pobyt na Inea Stadionie był bardziej wyjątkowy. Dzięki tej akcji w korytarzach każdej z trybun pojawią się wielopowierzchniowe grafiki przedstawiające patronów trybun, klubowe legendy, wyjątkowe mecze i wydarzenia, a także efektowne kibicowskie oprawy. Ile ich będzie? To już zależy tylko i wyłącznie od kibiców.

Jest to akcja związana z 95. leciem Lecha Poznań. – Bardzo często podkreślamy naszą dumę z historii i tradycji tego klubu, a także miasta i regionu, bo przecież Lech jest dumą całej Wielkopolski. Staramy się to pokazywać także w swoich działaniach. Stąd piękna lokomotywa przed stadionem, stąd też klubowe muzeum, którego wizualizacje wkrótce zaprezentujemy – powiedział prezes KKS Lech Poznań, Karol Klimczak.

- Kolejnym pomysłem, wspólnym działaniem kibiców oraz naszym, jest projekt crowdfundingowy „Dumni z tradycji”. Bardzo chcemy, aby kibice zmierzający na swoje miejsca korytarzami na poszczególnych trybunach mogli podziwiać efektowne grafiki przedstawiające ważne osoby i wydarzenia w historii Lecha – dodał.

Celem projektu „Dumni z tradycji" jest sfinansowanie produkcji i montażu wielkopowierzchniowych grafik, które pojawią się na ścianach w korytarzach i przejściach prowadzących do sektorów na wszystkich czterech trybunach. Najmniejsze będą miały około 7, a największe ponad 30 metrów kwadratowych. W przypadku trybun im. Teodora Anioły, im. Edmunda Białasa oraz im. Henryka Czapczyka to klub będzie odpowiadał za projekty, produkcję i montaż grafik. W przypadku „Kotła” Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań będzie miało do dyspozycji środki na stworzenie odpowiednich projektów. – Każdy kibic woli efektowne lechowe grafiki od szarych murów, które dzisiaj mamy w przejściach na trybuny. Od dłuższego czasu myśleliśmy, jak to można zmienić i nareszcie udało się znaleźć odpowiednie rozwiązanie - zauważył Radosław Majchrzak, prezes Stowarzyszenia Kibiców Lecha Poznań.

Akcja zostanie podzielona na cele – pierwszym będzie zebranie kwoty 160 tys. zł. Jeśli tak się stanie, sfinansowana zostanie produkcja i montaż grafik przedstawiających patronów trybun (Teodora Aniołę, Edmunda Białasa, Henryka Czapczyka), klubowe legendy (Mirosława Okońskiego, Czesława Jakołcewicza i Józefa Adamca) i przypominających wyjątkowe wydarzenia z historii KKS (Puchar Polski 2004, Mistrzostwo Polski 2010, Mistrzostwo Polski 2015). Grafiki poświęcone zostaną też trzem wyjątkowym oprawom meczowym zaprezentowanym na stadionie (POZNAŃ’56, Sława Wielkiemu Lechowi oraz Masz przed sobą Fanatyków), a dodatkowo Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań będzie miało do dyspozycji środki na pomalowanie pięciu ścian „Kotła”. Po osiągnięciu pierwszego celu akcji zaplanowano kolejny, czyli produkcję następnych grafiki nawiązujących do wielkich postaci i wydarzeń w 95-letniej historii KKS Lech Poznań.

Szczegóły akcji dostępne są TUTAJ.

 
 


 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
© 2010-2018 SPORTMARKETING.PL. All rights reserved.