Aktualności
 
Gdzie powstanie muzeum Lecha?
 
14. lutego 2017, 16:40
źródło: Lech Poznań
 
Umowa na stworzenie projektu muzeum Lecha Poznań została podpisana. Powstanie ono na INEA Stadionie, obiekcie, z którego korzysta ligowiec.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentować
Za adaptację wnętrz INEA Stadionu na potrzeby stałej ekspozycji klubowych trofeów, koszulek, pamiątek i innych eksponatów odpowiadać będzie ten sam architekt, który zaprojektował świeżo wyremontowaną strefę premium.

Temat klubowego muzeum wraca na tapetę regularnie, często jest podejmowany przez kibiców podczas spotkań z zarządem klubu, czy podczas wielu dyskusji w mediach społecznościowych. - Dlatego tym bardziej cieszymy się, że udało się wykonać znaczący krok w tej materii. Jeszcze przed meczem rocznicowym zaprezentowane zostaną pierwsze wizualizacje adaptacji wybranych stref - powiedział prezes Lecha, Karol Klimczak.

Umowa podpisana przez prezesa oraz architekta Macieja Abramowicza stworzenia projektu adaptacji dwóch przestrzeni INEA Stadionu (na Trybunie Anioły lub Czapczyka), spośród których jedna zostanie wybrana i finalnie wybudowana. Prace mają zacząć się w czerwcu, po ostatnim meczu bieżącego sezonu i zakończą się przed rozpoczęciem kolejnych rozgrywek.

- Stworzenie projektu będzie dużym wyzwaniem - przyznaje Maciej Abramowicz, architekt. - Celem jest przecież przedstawienie klubowej historii w formie jak najbardziej atrakcyjnej, nie tylko poprzez ekspozycję różnych eksponatów, ale również multimediów. Będziemy mieli do dyspozycji nawet kilkaset metrów kwadratowych.

Klub jest w posiadaniu kilkuset różnych pamiątek, takich jak najróżniejsze puchary, medale, fotografie, plakaty, czy koszulki. Są skatalogowane i część z nich złoży się na stałą ekspozycję.

- Do aktywnego współtworzenia muzeum zachęcamy również kibiców. Nie jeden pewnie ma w domu pamiątki, którymi mógłby się pochwalić i które raz na jakiś czas prezentowalibyśmy w formie tematycznych wystaw okresowych. To będzie miejsce otwarte dla każdego, zostanie wciągnięte w trasę wycieczek stadionowych. Chcemy, by stało się wizytówką klubu o blisko 95-letniej tradycji - zakończył Klimczak.

Architekt Maciej Abramowicz jest autorem zrealizowanych już na INEA Stadionie projektów nowej Strefy Premium (Gold), Loży Prezydenckiej, a także „12 Sports Bar & Restaurant”. 
 


 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
© 2010-2018 SPORTMARKETING.PL. All rights reserved.