Aktualności
 
Kibice Górnika obejdą się smakiem?
 
27. lipca 2012, 11:24
autor: Krzysztof Baranowski
źródło: Sport / własne
 
Wszystko wskazuje na to, że kibice Górnika Zabrze mogą nie zostać wpuszczeni na mecz pierwszej kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Dlaczego? "Podwyższone ryzyko"...
Ograniczenia chce wprowadzić Komenda Miejska Policji w Gliwicach. O sprawie rozpisuje się "Sport", a doniesienia te potwierdza dyrektor Górnika, Krzysztof Maj i wiceprezes Piasta, Jarosław Kołodziejczyk.

- Ponoć jest duży nacisk, by nasi kibice na stadion Piasta w pierwszej kolejce nie weszli. To byłby bardzo zły sygnał. I tak wszyscy chętni kibice Górnika tego meczu nie zobaczą, ale tylko w Gliwicach mamy kilka tysięcy gorących sympatyków, dla których byłby to mecz wyjątkowy. Czekają na to spotkanie bardzo długo. Brak kibiców gości na nowych stadionach to sytuacja trudna do racjonalnego wytłumaczenia. - twierdzi Maj.

Rozgrzeszenia nie zamierza dawać również Ekstraklasa SA, która w przypadku braku zgody na obecność kibiców gości nałoży na klub karę finansową.

- Stoimy na stanowisku, iż nieobecność kibiców gości może być uzasadniona wyłącznie karą dyscyplinarną lub przeprowadzaną przebudową obiektu, jak na przykład w Zabrzu. Obiekt w Gliwicach jest nowy. Nas, jako spółkę cieszy, że do ligi wszedł klub ze stadionem, który można pokazać Polsce. Byłoby wskazane, by był dostępny dla fanów gości. - mówi Adrian Skubis, rzecznik prasowy operatora rozgrywek.
 


 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
© 2010-2019 SPORTMARKETING.PL. All rights reserved.