Aktualności
 
Indian Super League musi się rozwijać
 
8. listopada 2019, 10:17
źródło: SportBusiness
 
Docelowo w Indiach ma być jedna liga i będzie nią Indian Super League. Już niebawem klub z ISL będzie walczył o grę w Lidze Mistrzów AFC.
Władze rozgrywek dbają o jej profesjonalizację. Ma w tym pomóc Martin Bain, doświadczony dyrektor piłkarski. Teraz został szefem Football Sports Development Limited (FSDL), komercyjnego ramienia ISL.

Szkot w przeszłości był dyrektorem wykonawczym Rangers FC, dyrektorem Scottish Premier League, dyrektorem izraelskiego Maccabi Tel-Aviv oraz dyrektorem wykonawczym Sunderland AFC.

- W ciągu ostatnich kilku lat indyjski futbol rozwijał się bardzo szybko. Świat zwrócił uwagę na Indie i ich potencjał. Bardzo się cieszę na myśl o tym, co indyjska piłka nożna może osiągnąć pod kierownictwem Nity Ambani i cieszę się, że mam okazję pracować nad jej wizją sportu w tym kraju - powiedział Bain.

Warto pamiętać, ż ISL powstał z inicjatywy agencji IMG i indyjskiego konglomeratu Reliance. Wspomniana Ambani to szefowa FSDL, a zarazem żona Mukesha Ambaniego, prezesa Reliance.  
 


Słowa kluczowe: isl | bain | pilkanozna | zarzadzanie | indie
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
© 2010-2019 SPORTMARKETING.PL. All rights reserved.