Aktualności
 
Visa nadal na igrzyskach paraolimpijskich
 
10. września 2019, 11:54
źródło: informacja prasowa
 
Visa ogłosiła rozszerzenie zakresu wsparcia dla sportowców przygotowujących się do udziału w Igrzyskach Paraolimpijskich Tokio 2020.
Na rok przed rozpoczęciem igrzysk, Visa, jako oficjalny partner usług płatniczych Igrzysk Paraolimpijskich i Złoty Partner Paraolimpijski Igrzysk Tokio 2020, zrekrutowała do swojej drużyny Team Visa pięciu zawodników. Zapewnia także swoje wsparcie dla wprowadzanego przez Japoński Komitet Paraolimpijski programu, który umożliwia posiadaczom kart Visa w Japonii dofinansowanie sportowców.

- Igrzyska Paraolimpijskie to doskonała okazja dla ambitnych sportowców do realizacji swoich marzeń – zarówno na boisku, jak i poza nim – powiedziała Lynne Biggar, chief marketing and communications officer w Visa. - To zawodnicy, którzy przekraczają kolejne granice każdego dnia. Ich postawa świetnie odzwierciedla więc to, co dla marki Visa jest najważniejsze. Z dumą rozszerzamy zakres naszego wsparcia dla sportowców paraolimpijskich przygotowujących się do udziału w Igrzyskach Tokio 2020.

Visa jest globalnym partnerem olimpijskim od ponad 30 lat oraz pierwszym i najdłużej udzielającym wsparcia globalnym partnerem Igrzysk Paraolimpijskich (od 2003 roku). W ramach programu Team Visa, funkcjonującego od 2000 roku, organizacja wspiera sportowców, zapewniając im m.in. sprzęt oraz potrzebne zasoby. Oprócz podjęcia ponownej współpracy z reprezentującą Stany Zjednoczone Oksaną Masters, paraolimpijką startującą w narciarstwie biegowym, biathlonie i wioślarstwie, Visa podpisała też kontrakty z innymi paraolimpijczykami - pływakiem Danielem Diasem z Brazylii, pływaczką Aurélie Rivard z Kanady oraz kajakarką Moniką Seryu i lekkoatletą Hajimu Ashidą z Japonii.Masters ma na swoim koncie osiem medali Igrzysk Paraolimpijskich w trzech różnych dyscyplinach, a w Igrzyskach Tokio 2020 będzie rywalizować o medal w kolejnej, czwartej już dyscyplinie – kolarstwie. Fundacja Women's Sports Foundation przyznała jej w 2018 roku tytuł Sportsmenki Roku.

- To wspaniałe uczucie być członkiem Team Visa i mieć za sobą takiego partnera jak Visa, który we mnie wierzy i wspiera - powiedziała Masters, zdobywczyni medali w paraolimpijskim narciarstwie biegowym, biathlonie i wioślarstwie.

Wsparcie, którym Visa obdarza sportowców obejmuje również działania poza stadionem. Program rozwoju umiejętności biznesowych dla Olimpijczyków i Paraolimpijczyków zapewnia zawodnikom, takim jak wybitny pływak i kolarz Kelly Crowley, jedyną w swoim rodzaju możliwość kontaktu z różnymi obszarami działalności Visa.

- Program Visa to dowód na to, że nastawienie psychiczne niezbędne do wygrania elitarnych zawodów może okazać się cenne również w otoczeniu biznesowym – powiedział Crowley, medalista paraolimpijski startujący w dwóch dyscyplinach sportowych, który obecnie pracuje w Visa w zespole zajmującym się pozyskiwaniem talentów. - Z niecierpliwością czekamy na Igrzyska Paraolimpijskie Tokio 2020, czyli kolejny istotny projekt, w który angażuje się Visa.

W Igrzyskach Paraolimpijskich Tokio 2020 weźmie udział 4,4 tys. sportowców, w tym 1756 sportsmenek, czyli – według danych Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego – najwięcej w historii. Zawodnicy będą rywalizować w 537 konkurencjach. Igrzyska Paraolimpijskie zorganizowane w Rio w 2016 roku pobiły rekordy oglądalności, przyciągając aż 4,1 mld. widzów.

Program dofinansowania sportowców organizowany jest przez Japoński Komitet Paraolimpijski i Visa.

Japoński Komitet Paraolimpijski (ang. JPC) uruchomi w Japonii program wsparcia finansowego dla sportowców (ang. JPC Athlete Donation Program) adresowany do posiadaczy kart Visa. Równowartość kwoty przekazanej przez nich w okresie od 25 sierpnia 2019 r. do 31 grudnia 2020 r., za pośrednictwem strony programu na oficjalnej stronie internetowej JPC, zostanie następnie wpłacona przez Visa.
 


 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
© 2010-2020 SPORTMARKETING.PL. All rights reserved.